Skip to:
Content
Pages
Categories
Search
Top
Bottom

Çocuk Odası Fon Perde


 • cocukhalilari
  Participant

  @cocukhalilari

  Her mekanda çok küçük dokunuşlarla daha özel ve daha estetik bir görüntü yakalamak isteyenler için tekstil sektörünün önemli alternatifleri bulunuyor. Bu alternatiflerden birisi de her dekorasyon tipine uyumluluğuyla son yıllarda sıkça tercih edilen fon perde tipi oluyor. Perde tipi sınıfında bulunan bu ürünlerin temel amacı dekoratif etki oluşturmaktır. Özellikle de mekan içerisinde kullanılan perde takımları açısından “tamamlayıcı” etki oluşturur. Böylelikle mekana çok farklı ve çok özel bir hava katılabilmesine yardımcı olur. Günümüzde her türlü perde tipine yönelik olarak fon perdeler ile uygulama gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Tabii ki doğru renk ve tasarım uyumluluğunun yakalanması bu aşamada çok önemlidir.

  Fon perde modelleri için günümüzde her türlü kumaşın kullanılabilmesi mümkündür. Ancak ağırlıklı olarak daha estetik ve daha kullanışlı olması nedeni ile saten kumaşlar, fon perdelerin üretiminde kullanılmaktadır.

  Fon Perde Modelleri
  Standart perde tasarımları gibi camekan alanda “kapatıcı” etki sağlamaktan ziyade, bu amaç doğrultusunda kullanılan perdelere “tamamlayıcı” etki oluşturmak amacı ile üretilmek ve kullanılmaktadır. Gelişen teknolojiyle uygulanan özel dokuma teknikleri sayesinde tasarlanan fon perde modelleri, her mekanda estetik ve etkileyici bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle de kullanılan perdelere yönelik tamamlayıcı etki oluşturarak, mekan dekoratif atmosferi ile daha kesintisiz bir uyum kazanabilmesine yardımcı olur.

  Fon Perde Nerelerde Kullanılır
  Perde kullanılan her mekanda fon perde kullanımı gerçekleştirilebilir. Fon perdeler temel olarak perde modelinin üzerine uygulanabilmektedir. Özellikle de fon perdenin uygulandığı mekanlar içerisinde kullanılan perdenin duvar ile birleştiği bölümlerine doğru fon perde kullanılabilmektedir. Bu şekilde perde ve duvar arasındaki geçişinin çok daha estetik ve çok daha bütünleşik bir görsellik kazanması ve dolayısı ile de mekan bütünlüğünün elde edilebilmesine yardımcı olur. Özellikle modern dekorasyon tarzında da son derece keskin hatlar kazandırması nedeni ile çok yoğun şekilde tercih edilmektedir. Modern perde tasarımlarının keskin hatlarının etkileyiciliğini fon perdeler ile tamamlamak isteyenler için her dekorasyon tarzına uyumlu model çeşitliliği bulunuyor.

  Fon Perde Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Evinde ya da ofisinde perde kullanan ve fon perde ile tamamlamak isteyenler için fon perde kullanımında dikkat edilmesi gerekenler, çok önemli avantajlar sağlar. Özellikle de mekan içerisindeki havanın en ideal biçimde yakalanabilmesi açısından kullanımının daha hassas şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Örneğin büyük odalarda fon perdenin kullanılması, görüntü bütününde çok daha etkili ve tatmin edici sonuçlar ortaya çıkartır. Bir başka örnek olarak ise “L” formunda mimari yapıya sahip olan camlarda her iki cepheye de düz fon perdenin takılması ve özel bir şekilde bağlanmasıyla birlikte hem tamamen özgün hem de dikkat çekici bir görsellik yaratılabilir. Bu gibi farklı kullanım tarzlarına uyumlu olması ile de tamamen özgür şekilde kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.

  Kaynak: https://www.cicihali.com/fon-perdeler

 • You must be logged in to reply to this topic.
Skip to toolbar